ANKARA ÜNİVERSİTESİ KAMPÜS BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ

Ankara Üniversitesi Mobil Uygulamaları

App Store Google Play

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında Üniversitemize yeni kayıt yaptıran ve Standart Kampüs Kart başvurusunda bulunan öğrencilerimizin Kampüs Kartları, 11 Eylül 2019 tarihinde bağlı bulundukları fakülte/yüksekokul öğrenci işlerinden teslim alınmak üzere hazır olacaktır.

Duyuru

Üniversitemize Yeni Yerleşen Öğrencilerimizin Dikkatine,

e-Devlet üzerinden kayıt yapan öğrencilerimiz, sisteme girebilmek için sistemde aktif durumda olmalısınız ve "Öğrenci Bilgi Kayıt Formu" nu doldurup onayladıktan sonra, ilgili formda girmiş olduğunuz e-posta adresine gönderilen kullanıcı adı ve şifre ile Öğrenci Bilgi Sistemine (OBS) giriş yapabilirsiniz.

Üniversitemize bizzat gelerek kayıt yaptıracak olan öğrencilerimiz öncelikle "Öğrenci Bilgi Kayıt Formu" nu doldurmalısınız ve gelen kullanıcı adı ve şifre ile ancak kesin kaydınızı üniversitemize gelerek tamamladığınız da (aktif duruma geçtiğiniz de) Öğrenci Bilgi Sistemine (OBS) giriş yapabilirsiniz.

Sistemimizde aktif durumda olup olmadığınızı oidb.ankara.edu.tr adresinde yayınlanan duyurulardaki listeden takip edebilirsiniz.

Aktif duruma geçtikten sonra https://kampuskart.ankara.edu.tr/home/ObsYenikayit adresinden veya OBS sistemine girdikten sonra "Kampus Kart Seç" menüsünden öğrenci kimlik kartı talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Akademik takvimde belirtilen tarihler arasında, ders seçme (interaktif kayıt) işlemlerini yapabilirsiniz.